מרפאת הרדוף

מרפאת הרדוף

במרפאת הרדוף ניתן לקבל יעוץ רפואי, טיפולי מגע וטיפולים באמנות למגוון רחב של בעיות רפואיות ולכל הגילים. הרופאים, האחיות והמטפלים של המרפאה, שהחלה לפעול ב-1992, עושים כמיטב יכולתם לעזור לאנשים הפונים למרפאה מכל הארץ. לכל חברי הצוות ניסיון רב בתחומים השונים של הרפואה והטיפול לאור האנתרופוסופיה.
ניתן לקבל יעוץ וטיפול בתחומים הבאים:
מחלות כרוניות אצל מבוגרים, כולל טיפול משלים לאנשים שחלו בסרטן.
מחלות ובעיות התפתחות של ילדים בכל הגילים.
מחלות והפרעות נפשיות שונות.
מלבד הטיפול באנשים עם בעיות קשות או ממושכות, המרפאה נותנת שרותי רפואת משפחה לתושבי הרדוף והסביבה ובנוסף משרתת קהילות עם צרכים מיוחדים בהרדוף וגם בתי ספר וגנים של חינוך ולדורף באזור.רפואה אנתרופוסופית

הרפואה האנתרופוסופית, שתחילתה בעבודתם המשותפת של ד"ר רודולף שטיינר – פילוסוף, חוקר ומורה, ושל ד"ר איטה וגמן – רופאה, מבוססת על הכרת ישותו השלמה של האדם – ישות של גוף נפש ורוח. בזכות הכרה זו, ביכולתה להוות גשר ולחבר בין הניגודים הפועלים בחיי האדם, במחלה ובמרפא.
כך היא מחברת בין הרפואה המתקדמת של זמננו לבין כוחות המרפא של הטבע, בין רוחו של האדם לבין המחלה שבגופו, בין מטפל למטופל, בין אדם לאדם.
הרפואה האנתרופוסופית פונה אל הגוף בעזרת תרופות טבעיות וטיפולי מגע. היא פונה אל הנפש ואל רוח האדם על ידי טיפול באמנויות השונות ופסיכותראפיה.
בכל האמצעים האלה היא עושה שימוש כדי להעיר את כוחות הריפוי של הגוף, כדי ללמד את הנפש תקוה וכדי לעזור לאדם לגלות את החוט המקשר של מאורעות חייו.קיבוץ הרדוף

הרדוף יושבת בגבעות הגליל התחתון, משקיפה על נחל ציפורי, במרחק נסיעה של חצי שעה מחיפה ושעה וחצי מתל אביב. חברי הרדוף שוקדים החל מ-1982 להביא את הפירות של השקפת העולם האנתרופוסופית לאזורנו.
הרדוף היתה חלוצה בתחומי החקלאות האורגנית – ביודינמית ובשיווק מזון אורגני בריא ונקי מרעלים.
בהרדוף נוסד בית הספר הראשון בארץ הפועל ברוח החינוך האנתרופוסופי, שבעקבותיו קמו בתי ספר וגני ילדים רבים נוספים ברחבי הארץ.
בתוך הרדוף מתקיימות שלוש קהילות קטנות שבהן חיים אנשים עם צרכים מיוחדים, מבוגרים וילדים, יחד עם חברי הקיבוץ.
בהרדוף פועלים מספר סמינרים לאנשים הרוצים ללמוד אנתרופוסופיה, או אחד התחומים הקשורים אליה: חינוך, אמנויות, טיפול באנשים.